ارتباط با ما

همه چیزی که باید در مورد جمع‌بندی شیمی کنکور بدونید

همه چیزی که باید در مورد جمع‌بندی شیمی کنکور بدونید

روش مطالعه

همه چیزی که باید در مورد جمع‌بندی شیمی کنکور بدونید

شیمی کنکور, روش جمع بندی شیمی کنکور ,کنکور

? اولن سلام و سال نوتون مبارک، هر چند کنکوری سال نو و کهنه و ساعت قدیم و جدید سرش نمی‌شه و کلن توی فاز تست و آزمون و خوندنه، ولی صد سال به این سال‌ها و از این حرفا تقدیمتون. ☺️ امیدواریم که تا الآنش حالتون خوب باشه و حال درساتون هم خوب باشه!
بعدم که خدایی توی این روزا اگه دیدین جایی سیلاب شده نرین وایسین کنارش عکس و فیلم بگیرین واقعن خطرناکه‼️ گرچه خب کنکوریا که یا توی کتابخونه‌ان یا اردوی مطالعاتی یامنزل مشغول خوندن!
 
⬅️ حالا بریم سراغ شیمی! که ماشالا هم خودش ترکیبیه هم خوندنش هم سوالاش! چون هم مساله داریم توش و هم حفظی و شمارشی!
البته کنکور جدید که نیومده ببینیم فازش عوض شده یا نه! ولی احتمالن همون فاز قبلی رو کمی تا قسمتی داره.

? برای جمع‌بندی شیمی این‌جوری پیش می‌ریم:
۱⃣ خلاصه‌های خودمون یا یه کتاب خلاصه‌ی خوب رو بر می‌داریم و بخشای حفظی شیمی رو می‌خونیم. بعدش توی برنامه‌ریزی‌مون دو روز در میون یا نهایتن هفته‌ای دو بار برای حفظیات شیمی دوره می‌ذاریم.
۲⃣ بقیه‌ی بخشای شیمی رو به صورت یهویی و پشت سر هم می‌خونیم و هم‌زمان تست‌هاش رو می‌زنیم. این خوندن باید نهایتن سه روز کامل ازمون وقت بگیره و تعداد تستا هم حدود ۳۰۰ تا باشه کافیه. (در کل برای جمع‌بندی کل شیمی دهم و یازدهم و دوازدهم حدود ۵۰۰ تا تست خوبه)
۳⃣ اگه توی یه بخشی خیلی مشکل‌دار بودیم و البته امید هم داشتیم که بتونیم تستاش رو توی کنکور بزنیم، می‌تونیم براش یه وقت بیشتری مثلن یه روز کامل اختصاص بدیم و خوندن و رفع اشکالش رو توی اون یه روز انجام بدیم.
۴⃣  یه چیز خیلی مهم که حواسمون بهش باشه اینه که معضل اصلی شیمی توی کنکور برای اکثر داوطلبا زمان کم آوردن برای حل مسائله‌س، به‌خاطر همین حتمن حتمن حواسمون باشه که سعی کنیم تستای جمع‌بندیمون رو توی زمان استاندارد (یعنی ۶۰ ثانیه برای هر تست) حل کنیم.

 

منبع:خیلی سبز

کنکور آسان است

ثبت نظر

گذاشتن باسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب بیشتر در روش مطالعه

بالا