ارتباط با ما

معاون وزارت بهداشت: کنکوری‌ها می‌توانند فقط یک همراه داشته باشند

معاون وزارت بهداشت: کنکوری‌ها می‌توانند فقط یک همراه داشته باشند

اخبار

معاون وزارت بهداشت: کنکوری‌ها می‌توانند فقط یک همراه داشته باشند

کنکور, کنکور ۹۹ ,زمان توزیع کارت کنکور ۹۹,وزارت بهداشت,تاریخ برگزاری کنکور ,تاریخ برگزاری کنکور ۹۹ ,سازمان سنجش آموزش کشور

تهران-ایرنا- معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در کنکور سراسری فقط یک نفر و نه بیشتر به عنوان همراه داوطلب می‌تواند حضور یابد.

علیرضا رییسی بعد از ظهر یکشنبه در نشست جمع بندی روسای دانشگاه ها برای برگزاری کنکور سراسری که به صورت حضوری-مجازی در محل وزارت علوم برگزار شد معاون بهداشت وزارت بهداشت خطاب به خانواده کنکوری ها اظهار داشت: بین تجمع و انتقال بیماری رابطه مستقیمی وجود دارد و هر چه بتوان از تجمع کاست در حفظ سلامت خانواده ها و داوطلبان کنکور موثر است.

وی با بیان اینکه همکاران بهداشت محیط وزارت بهداشت قبل و بعد از برگزاری کنکور سراسری روی تمام حوزه های امتحانی نظارت دارند، اظهار داشت: کنکور سراسری در چهار روز برگزار می شود و عملیات ضد عفونی و گند زدایی بعد از برگزاری هر نوبت آزمون در تمام سالن های حوزه های امتحانی صورت می گیرد.

وی با تاکید بر اجرای یک به یک دستورالعمل های بهداشتی در کنکور گفت: همه داوطلبان کنکور باید ماسک به صورت داشته باشند و این مورد الزامی است.

به گفته معاون وزارت بهداشت، هفت هزار کارشناس بهداشت بر پروتکل های بهداشتی این آزمون نظارت دارند.

معاون وزارت بهداشت خطاب به کنکوری ها تاکید کرد: تمام داوطلبان کنکور با مراجعه به سایت مرتبط با وزارت بهداشت به نشانی اینترنتی salamat.gov.ir نسبت به خوداظهاری و وارد کردن اطلاعات خود در خصوص سلامت شان اقدام کنند؛ در این سایت فقط چهار سوال ساده در مورد سلامتی آنان پرسیده می شود.

رییسی در مورد برگزاری آزمون داوطلبان کرونایی خاطرنشان کرد: تدابیری اندیشیده شده است که داوطلبان دارای علائم در همه ۳۹۲ شهر برگزار کننده کنکور در محیطی مجزا امکان شرکت در آزمون داشته باشند و در این زمینه هیچ مشکلی وجود ندارد.

کنکور سراسری در روزهای ۲۹ مرداد تا اول شهریور ماه در ۷۷۳ حوزه که افزایش می یابد و ۳۹۲ شهر با یک میلیون ۳۹۳ هزار و ۲۳۳ داوطلب برگزار می شود.

help-button_large1

کنکور آسان است

ثبت نظر

گذاشتن باسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب بیشتر در اخبار

بالا