ارتباط با ما

خواب ، مهم‌ترین و کلیدی ترین بخش یادگیری

خواب ، مهم‌ترین و کلیدی ترین بخش یادگیری

روش مطالعه

خواب ، مهم‌ترین و کلیدی ترین بخش یادگیری

خواب, رابطه خواب و یادگیری, تاثیر خواب بر میزان یادگیری

سلام

خستگی و فرسودگی ناشی از فعّالیّت‌های روزمرّه موضوعی انکار ناپذیر است. همین ویژگی ایجاب می‌کند که فرصتی به استراحت اختصاص پیدا کند. بهترین و مناسب‌ترین استراحت، خواب است.

بر خلاف اعتقاد و عمل گروهی از دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور سراسری که خواب را موقعیّتی اضافه تلقّی می‌کنند ـ و به همین دلیل در زمان نیاز به وقت اضافی ، ترجیح می‌دهند از خواب خود کم کنند و به مطالعه و درس خواندن بپردازند ـ تحقیقات پیشرفته‌ و دامنه دار روان‌شناسی نشان داده است که این شکل از استراحت جزیی از فرآیند یادگیری است.

help-button_large1

براساس این تحقیقات ،  قسمت مهمّی از یادگیری که اختصاص به دسته‌بندی و مرتّب سازی مطالب دارد ، در زمان خواب اتّفاق می‌افتد. علاوه بر این خواب مناسب ، کافی و با کیفیت می‌تواند روزی پرانرژی، شاداب و پربازده را به دنبال داشته باشد. 

به همین دلیل خوب است برای خوابیدن نیز برنامه‌ای منظّم داشته باشید.سعی کنید همیشه رأس ساعت مشخّصی بخوابید، طول مدّت خواب‌تان ثابت و تعیین شده باشد، محلّی خواب‌تان را جایی مناسب و ثابت قرار دهید و سرانجام در ساعت مشخّصی بیدار شوید.

این روال سبب خواهدشد تا در زمان بیداری سرحال و پرنشاط باشید.این اصل مهم و کلیدی همواره یادتان باشد که خواب غذای جسم و روح است.

کنکور آسان است

ثبت نظر

گذاشتن باسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب بیشتر در روش مطالعه

بالا