ارتباط با ما

حالا که کنکور تمام شده چه کار کنيم؟(قسمت اول)‏

کنکور

حالا که کنکور تمام شده چه کار کنيم؟(قسمت اول)‏

آزمون سراسري که بسياري از افراد، سرنوشت زندگي و آينده شغلي خود را در آن مي‌بينند، به پايان رسيد. مسلماً وجود اين ديدگاه در خانواده‌ها و افکار داوطلبان و همچنين پيشِ‌رو داشتن اعلام نتايج آزمون و مرحله مهم انتخاب رشته، دليلي است بر اينکه هنوز بعد از پايان کنکور، بايد به آن بينديشيم. شايد از اطرافيان بشنويد که کنکور تمام شد و با آن خداحافظي کن، ولي بايد بدانيم که هنوز مرحله مهمي از آن باقي‌مانده و آن هم انتخاب رشته‌هاي دانشگاهي است که پس از اعلام نتايج اوليه کنکور انجام مي‌شود.

پيشنهاد‌هاي ما برايتان در گذار از اين مرحله زندگي، راهگشا خواهد بود.

کنترل سوابق تحصيلي! سوابق تحصيلي‌تان را در سايت آموزش و پرورش مشاهده کنيد

سوابق تحصيلي در آزمون سراسري تاثيرگذار است. داوطلب گرامي ! سوابق تحصيلي داوطلبان بعد از پايان يافتن آزمون سراسري، در سايت آموزش و پرورش منتشر مي‌شود. حتماً نمرات خود را کنترل کنيد و در صورت مغايرت داشتن آنها، درخواست اصلاح نمرات را از آموزش و پرورش پي‌گيري کنيد تا نمراتتان اصلاح شود.

خوتان را سرزنش نکنيد! به خودتان استراحت دهيد.

مرحله مهمي از زندگي‌تان تمام شد و آن دانش‌آموز بودن و هر روز به مدرسه رفتن است. حال مي‌توانيد براي هر روز زندگي خودتان برنامه‌ريزي و تلاش کنيد و از آن لذت ببريد؛ پس حتماً چند روزي را استراحت کنيد و سعي کنيد با خانواده و دوستان خود، گذار از اين مرحله زندگي‌تان را جشن بگيريد.

مطالعه طولاني مدت روزانه، مدرسه رفتن و ماهيت استرس‌زاي آزمون و امتحان دادن، موجب خستگي ذهن و جسم مي‌شود؛ پس استراحت کردن و آرامش داشتن، يک موضوع حياتي است. مدتي را فقط به خودتان استراحت دهيد و به کارها و سرگرمي‌هايي که دوست داريد، مشغول شويد. فيلم ديدن، به طبيعت رفتن، ورزش و پياده‌روي، رفتن به موزه يا مکان‌هاي تاريخي و … بسيار به هوشياري ذهن و شادابي‌تان کمک مي‌کند.

کنکور آسان است

ثبت نظر

گذاشتن باسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب بیشتر در کنکور

بالا