ارتباط با ما

بایدها و نبایدهای فصل امتحانات

بایدها و نبایدهای فصل امتحانات

مقالات

بایدها و نبایدهای فصل امتحانات

امتحانات نهایی, امتحانات نهایی نیمسال اول

? خب حالا که ایام امتحاناست و همه ماشالا هزار ماشالا گرم خوندین و کمتر گوشی دست‌تون می‌گیرین، (الکی) خوبه این هفته یه اشاره‌ای بکنیم به داستان خواب و خوراک و زیاد مزاحمتون نشیم، ? هفته‌ی بعدم اگه ترمز نبریم و به علت سکته‌ی قلبیِ ادمین (ادمین: بگو دور از جون ?) چپ نکنیم و نمیریم، ?
در مورد آزمون جامع دادن حرف می‌زنیم تا اونایی که آزمون جمع‌بندی ترم اول دارن رو تنها نذاشته باشیم.

⬅️ بخوابیم، قبل از اینکه از فرط خستگی بیهوش بشیم!
توی یه شبانه روز حدود ۸ تا ۱۰ ساعت خواب برای سن ۱۴ تا ۱۷ سال خوبه، ? حداقلِ قابل‌قبول ۷ و حداکثرِ قابل قبول ۱۱ ساعته. از بحث سلامتیش که بگذریم، کدگذاری اطلاعاتی که دریافت می‌کنیم، وقتی که خوابیم توی مغز انجام می‌شه ? و اگه کم بخوابیم یه مقدار از چیزایی رو که خوندیم و فهمیدیم، نمی‌رن توی حافظه‌ی بلندمدتمون و اگرم زیاد بخوابیم که خب داریم وقت مطالعه‌مون رو از دست می‌دیم!

⬅️دوم اینکه بخوریم، قبل از اینکه آمپول و سرُم به خوردمون بدن!
البته قبلن می‌گفتن اینجا جنگله بخور تا خورده نشی که این ربطی به اون نداره. ? آمپول و سرم به خوردمون بدن، حالتیه که بعضی دانش‌آموزا مخصوصن دانش‌آموزای دختر به خاطر تغذیه‌ی نامناسب دچارش می‌شن و کارشون به دوا دکتر می‌رسه و مجبور می‌شن دارو بخورن یا خدای نکرده برن زیر سرم و این چیزا. ?


توی این مورد خیلی کار عجیب غریبی لازم نیست بکنیم، خوردن صبحانه و ناهار روتین خودمون همراه با یه لیوان شیر ? یا یه کاسه ماست ? و یکی دو تا میوه ??? در طول روز می‌تونه تا حد خوبی راهمون بندازه. مخصوصن قبل از روزای سنگین مدرسه یا آزمونای تستی حتمن باید یه صبحانه‌ی کامل خورده باشیم. فقط خدایی اون لیوان شیره رو نریزیم پای گلدون، گلدونا شیرخوار نیستن چیزای دیگه می‌خوارن خودشون!
برای جلسه‌های آزمونی هم که طولانی هستن یه ماده‌ی قنددار مثل آب‌نبات ? یا شکلاتی ? یا آب‌میوه همراهمون باشه خوبه!

??‍♂ راستی  ما یه بارم توی خرداد میایم و چند تا مورد جزئی‌تر راجع به تغذیه و خواب توی ماه آخر که خیلی حساسه بهتون می‌گیم.
 منتها تا اینجای کار حواسمون باشه همیشه این دو تا رو داشته باشیم:

?حداقل ۷ساعت خواب،
?حداقل دو وعده‌ی کامل غذایی در روز که حتمن یکیش صبحانه باشه.

امتحاناتون خوش و خرم!!

منبع:خیلی سبز

کنکور آسان است

ثبت نظر

گذاشتن باسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب بیشتر در مقالات

بالا