ارتباط با ما

از سوی سازمان سنجش اعلام شد: جدیدترین تغییر آزمون سراسری ۹۸

از سوي سازمان سنجش اعلام شد: جديدترين تغيير آزمون سراسري ۹۸

اخبار

از سوی سازمان سنجش اعلام شد: جدیدترین تغییر آزمون سراسری ۹۸

تغییرات کنکور ۹۸,سازمان سنجش,کنکور

رییس سازمان سنجش گفت: با توجه به تغییر نظام آموزشی، برای آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ دو نوع و سری سؤال برای داوطلبان نظام قدیم پیش‌دانشگاهی و نظام جدید (۳،۳،۶) طراحی می‌شود.
 
دکتر ابراهیم خدایی افزود: نظام آموزشی تحصیلی دانش‌آموزان تغییر کرده است و ما از سال ۹۸ با داوطلبانی که در نظام آموزشی جدید تحصیل کرده‌اند، مواجه می‌شویم به همین منظور در آزمون سراسری ۹۸ دو نوع سؤال و دو سری سؤال طراحی می‌شود: یک سری سؤال از کتاب‌ها و دروس نظام قدیم پیش‌دانشگاهی خواهد بود، و یک سری سؤال هم از کتاب‌ها و دروس نظام جدید (۳،۳،۶) طراحی خواهد شد تا هر دو گروه داوطلبان در آزمون به سؤالات پاسخ دهند.
 
رییس سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: منابع امتحانی، درصد دروس و تمامی مواردی که به سؤالات آزمون سراسری ۹۸ مربوط باشد، در زمان مناسب به داوطلبان اطلاع‌رسانی می‌شود و داوطلبان در این زمینه، هیچ‌گونه نگرانی نداشته باشند. وی گفت: با توجه به اینکه ۵۰ درصد داوطلبان هر سال آزمون سراسری را پشت کنکوری‌ها تشکیل می‌دهند، برای آزمون سراسری سال ۹۸ دو سری سؤال طراحی می‌شود.

دکتر خدایی در پایان خاطرنشان کرد: البته این موضوع برای سال ۹۹ ادامه نمی‌یابد و در سال ۹۹ همان سؤالات نظام جدید (۳،۳،۶) طراحی خواهد شد. 

 

کنکور آسان است

ثبت نظر

گذاشتن باسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب بیشتر در اخبار

بالا